Pokyny pre usporiadateľov vzdelávacej aktivity sústavného vzdelávania zdravotníckych pracovníkov vykonávajúcich zdravotnícke povolanie farmaceut a podmienky na zaradenie vzdelávacej aktivity do zoznamu podujatí zaradených do systému sústavného vzdelávania zdravotníckych pracovníkov vykonávajúcich zdravotnícke povolanie farmaceut
vypracované v súlade s ustanoveniami:
- Zákona č. 578/2004 Z. z. o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti, zdravotníckych pracovníkoch, stavovských organizáciách v zdravotníctve a o zmene a doplnení niektorých zákonov;
- Vyhlášky Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky č. 366/2005 Z.z. o kritériách a spôsobe hodnotenia sústavného vzdelávania zdravotníckych pracovníkov;
- Nariadenia vlády Slovenskej republiky č. 296/2010 Z.z. o odbornej spôsobilosti na výkon zdravotníckeho povolania, spôsobe ďalšieho vzdelávania zdravotníckych pracovníkov, sústave špecializačných odborov a sústave certifikovaných pracovných činností;
- Smernice Slovenskej lekárnickej komory o sústavnom vzdelávaní;
- uznesení Prezídia Slovenskej lekárnickej komory.
/zdravotnícky pracovník vykonávajúci zdravotnícke povolanie farmaceut ďalej len „farmaceut“/
I.
Všeobecné ustanovenia
- Sústavné vzdelávanie zdravotníckeho pracovníka vykonávajúceho zdravotnícke povolanie farmaceut je súčasťou ďalšieho vzdelávania zdravotníckeho pracovníka.
- Zdravotnícky pracovník je povinný sústavne sa vzdelávať.
- Sústavné vzdelávanie sa uskutočňuje v akreditovaných študijných programoch sústavného vzdelávania alebo v neakreditovaných vzdelávacích aktivitách; neakreditovanou vzdelávacou aktivitou sa rozumie jednorazová vzdelávacia aktivita.
- Slovenská lekárnická komora priebežne sleduje a hodnotí úroveň neakreditovaných vzdelávacích aktivít a vykonáva hodnotenie sústavného vzdelávania farmaceutov.
- Slovenská lekárnická komora v záujme priebežného sledovania a hodnotenia úrovne neakreditovaných vzdelávacích aktivít prostredníctvom Komisie Slovenskej lekárnickej komory pre vzdelávanie vytvára zoznam podujatí zaradených do systému sústavného vzdelávania farmaceutov.
II.
Definícia sústavného vzdelávania farmaceutov
Sústavné vzdelávanie farmaceutov je priebežné obnovovanie a udržiavanie získanej odbornej spôsobilosti v súlade s rozvojom farmaceutických odborov po celý čas výkonu zdravotníckeho povolania farmaceut. Účasť zdravotníckeho pracovníka na odborno-vedeckom podujatí, ktoré je zamerané na prezentáciu farmaceutického výrobku s účasťou výrobcov liekov, sa nepovažuje za sústavné vzdelávanie (§ 42 zákona 578/2004 Z. z.).
Pod pojmom priebežné obnovovanie a udržiavanie získanej odbornej spôsobilosti farmaceuta sa
rozumie získavanie vedomostí a zručností v oblastiach:
- Nové humánne a veterinárne liečivá v praxi. Informácie o nových syntetických alebo prírodných liečivách v terapeutickej praxi, so špeciálnym zameraním na ich farmakodynamický, farmakokinetický a toxikologický profil a na aplikačné formy používané v praxi.
- Nové liekové a aplikačné formy. Informácie o nových liekových formách a inovatívnych postupoch pri technológii prípravy liekových aplikačných foriem, praktický nácvik správneho zaobchádzania s liekovými formami.
- Nové zdravotnícke pomôcky v praxi. Informácie o nových zdravotníckych pomôckach v praxi, praktický nácvik správneho zaobchádzania so zdravotníckymi pomôckami, resp. správnej obsluhy zdravotníckych pomôcok.
- Klinická farmácia a pharmaceutical care. Informácie o nových klinických aspektoch používania liekov (výsledky klinických skúšaní a nových postmarketingových štúdií), informácie o nových dispenzačných postupoch, problematika liekmi vyvolaných problémov (nežiaduce účinky liekov, liekové interakcie, zneužívanie liekov), praktický nácvik dispenzačných a skríningových postupov podľa platných odporúčaní a riešenie kazuistík formou klinických seminárov.
- Individuálna a hromadná príprava liekov a kontrola liečiv. Nové poznatky a postupy pri individuálnej a hromadnej príprave liekov, praktický nácvik individuálnej a hromadnej prípravy liekov.
- Nemocničné lekárenstvo. Špecifické informácie z prostredia nemocničného lekárenstva nezatriedené do iných oblastí vzdelávania.
- Psychológia a komunikácia v lekárenstve. Praktické cvičenia v oblasti správnej komunikácie a aplikovanej psychológie pri dispenzácii realizované v lekárni alebo na dispenzačných trenažéroch. Praktické cvičenia nesmú zahŕňať informácie a nácviky zamerané na marketingové aktivity.
- Sociálna farmácia. Informácie o farmakoekonomických analýzach, farmakoepidemiologických analýzach, nákladovosti lekárenskej starostlivosti.
- Lekárenská informatika a softvéry. Informácie o novinkách na poli elektronizácie a informatizácie lekárenskej starostlivosti, nové softvérové aplikácie využiteľné pri poskytovaní lekárenskej starostlivosti, praktický tréning v používaní softvérových inovácií.
- Aktuálne zmeny v lekárenskej legislatíve a stavovských predpisoch. Informácie o aktuálnych a pripravovaných zmenách v legislatíve priamo alebo nepriamo sa dotýkajúcej poskytovania lekárenskej starostlivosti a výkonu zdravotníckeho povolania farmaceut, aktuálne a pripravované zmeny v stavovských predpisoch, diskusné fóra.“
III.
Podmienky zaradenia vzdelávacej aktivity do zoznamu podujatí zaradených do systému
sústavného vzdelávania zdravotníckych pracovníkov vykonávajúcich zdravotnícke povolanie
farmaceut
O zaradení vzdelávacej aktivity do zoznamu podujatí zaradených do systému sústavného vzdelávania farmaceutov rozhoduje ako orgán príslušný na priebežné sledovanie a hodnotenie úrovne vzdelávacích aktivít a ako orgán príslušný na hodnotenie sústavného vzdelávania farmaceutov Slovenská lekárnická komora prostredníctvom Komisie Slovenskej lekárnickej komory pre vzdelávanie.
1. Žiadosť usporiadateľa
- Slovenská lekárnická komora rozhoduje o zaradení vzdelávacej aktivity do zoznamu podujatí zaradených do systému sústavného vzdelávania farmaceutov na základe podanej úplne vyplnenej elektronickej žiadosti odoslanej na schválenie prostredníctvom webovej stránky Slovenskej lekárnickej komory (www.slek.sk).
Za správne vyplnenie a odoslanie žiadosti zodpovedá usporiadateľ a odborný garant. Neoddeliteľnou prílohou žiadosti je štruktúrovaný abstrakt vzdelávacej aktivity v rozsahu najmenej jednej strany A4 s uvedením odborných cieľov prednášky alebo seminára ku každej jednotlivej prednáške alebo semináru, alebo plnej verzie prednášky alebo seminára. V oboch prípadoch musí príloha obsahovať názov prednášky a meno prednášajúceho. Akceptované budú prílohy vo formáte .doc /.docx, .pdf, alebo .ppt /.pptx. Neoddeliteľnou prílohou žiadosti je tiež program podujatia s uvedením miesta a termínu konania a časov konania jednotlivých prednášok a seminárov a s uvedením výšky nepeňažného plnenia /aj nulového/, ktoré bude držiteľom podľa § 8 ods. 1 písm. l) Zákona č. 595/2003 Z.z. o dani z príjmov poskytnuté účastníkovi vzdelávacej aktivity a sume zrážkovej dane pre účastníka vzdelávacej aktivity z toho plynúcej. Elektronická žiadosť môže byť podaná najneskôr 10 dní pred termínom uskutočnenia vzdelávacej aktivity. Žiadosti zaslané korešpondenčne, e-mailovou poštou, alebo iným spôsobom ako prostredníctvom webovej stránky Slovenskej lekárnickej komory (www.slek.sk) nebudú Slovenskou lekárnickou komorou posudzované. - Slovenská lekárnická komora si vyhradzuje právo vyžiadať od usporiadateľa plnú verziu prezentácie v prípade, že posúdi obsah abstraktu ako nedostatočný na pridelenie kreditov.
- Slovenská lekárnická komora zverejňuje zoznam podujatí zaradených do systému sústavného vzdelávania farmaceutov na webovej stránke www.slek.sk.
2. Usporiadateľ vzdelávacej aktivity
- Usporiadateľom vzdelávacej aktivity môže byť akákoľvek právnická alebo fyzická osoba, ktorá je oprávnená poskytovať služby najmä v oblasti mimoškolskej vzdelávacej činnosti a organizovania kurzov, školení a seminárov.
- Usporiadateľ vzdelávacej aktivity zodpovedá za organizačnú stránku vzdelávacej aktivity a v prípade, že sám nie je odborným garantom vzdelávacej aktivity, musí ho zabezpečiť.
- Usporiadateľ vzdelávacej aktivity zodpovedá za dodržanie odbornej úrovne vzdelávacej aktivity.
- Usporiadateľ vzdelávacej aktivity zabezpečuje prezenčnú listinu, ktorú bezprostredne po ukončení vzdelávacej aktivity doručí na detašované pracovisko Regionálnej lekárnickej komory príslušnej podľa územnej pôsobnosti v obvode ktorej sa vzdelávacia aktivita uskutočnila a zároveň najneskôr do troch pracovných dní odo dňa uskutočnenia vzdelávacej
aktivity na adresu sekretariat@slek.sk - Osoba poverená Komisiou SLeK pre vzdelávanie vydáva účastníkom vzdelávacej aktivity potvrdenie o účasti, pričom si poverená osoba vyzdvihne opečiatkované potvrdenia o účasti vopred na detašovanom pracovisku Regionálnej lekárnickej komory príslušnej podľa územnej pôsobnosti v obvode ktorej sa vzdelávacia aktivita uskutoční. Potvrdenie o účasti obsahuje názov vzdelávacej aktivity, miesto a dátum jej konania, jej registračné číslo, počet pridelených kreditov, titul, meno a priezvisko účastníka, jeho registračné číslo, pečiatku príslušného detašovaného pracoviska Regionálnej lekárnickej komory a podpis osoby poverenej Slovenskou lekárnickou komorou. Platí zásada, že počet podpisov na prezenčnej listine a počet vydaných potvrdení o účasti sa musí zhodovať.
3. Odborný garant
Odborným garantom vzdelávacej aktivity môže byť na základe rozhodnutia Prezídia Slovenskej lekárnickej komory len farmaceut zapísaný v registri zdravotníckych pracovníkov, ktorí vykonáva zdravotnícke povolanie farmaceut so špecializáciou v príslušnom špecializačnom odbore alebo osoba požívajúca akademický titul PhD., získaný na základe doktorandského štúdia v odbore Lekárenstvo – sociálna farmácia, Farmakologia, Galenická farmácia, Farmakognózia, Farmaceutická chémia alebo Kontrola chemických liečiv. Odborným garantom otázok autodidaktického testu môže byť len autor autodidaktického testu spĺňajúci požiadavky podľa prvej vety tohto bodu.
4. Dohoda o úhrade nákladov spojených s organizáciou vzdelávacej aktivity sústavného vzdelávania farmaceutov
Usporiadateľ v záujme usporiadania vzdelávacej aktivity dobrovoľne, slobodne a vážne pristupuje k uzatvoreniu Dohody o úhrade nákladov spojených s organizáciou vzdelávacej aktivity sústavného vzdelávania farmaceutov, ktorej formulárové znenie tvorí prílohu č. 2 týchto pokynov, pričom usporiadateľ berie na vedomie, že technické a organizačné zabezpečenie vzdelávacej aktivity vykonáva v mene Slovenskej lekárnickej komory obchodná spoločnosť EDUFARM s. r. o., ktorej jediným zakladateľom a jediným spoločníkom je Slovenská lekárnická komora.
Typ vzdelávacej aktivity sa určuje v závislosti od počtu jej účastníkov /s výnimkou autodidaktického testu a interaktívneho seminára/, pričom výška nákladov je závislá od typu vzdelávacej aktivity v súlade s tu uvedeným:
Typ vzdelávacej aktivity | Počet účastníkov | Výška nákladov |
Odborný seminár, workshop | 1 – 25 | 50 €* + DPH |
Konferencia typ A | 26 – 80 | 160 €* + DPH |
Konferencia typ B | 81 – 120 | 240 €* + DPH |
Kongres typ A | 121 – 160 | 320 €* + DPH |
Kongres typ B | 161 – viac | 480 €* + DPH |
Autodidaktický test | – | 500 €* + DPH |
Interaktívny seminár | – | 100 €* + DPH |
* v prípade opakovanej vzdelávacej aktivity si za každú opakovanú vzdelávaciu aktivitu totožného obsahu a rozsahu môže usporiadateľ uplatniť zľavu vo výške 25 % z výšky nákladov vyššie uvedených.
Zľava sa môže uplatniť len v prípade, že usporiadateľ v danom roku organizuje minimálne 3 vzdelávacie aktivity totožného obsahu na rôznych miestach realizácie. V rámci mesta Bratislava ustanovenie o rôznych miestach realizácie neplatí.
/DPH = daň z pridanej hodnoty/
Organizácia periodických podujatí Slovenskej lekárnickej komory
Od úhrady nákladov sú oslobodené periodické vzdelávacie aktivity organizované Slovenskou lekárnickou komorou za podmienky, že sú tieto vzdelávacie aktivity vopred naplánované a náklady na ich financovanie sú zahrnuté v rozpočte Slovenskej lekárnickej komory pre aktuálny kalendárny rok. Od úhrady nákladov sú oslobodené aj vzdelávacie aktivity, ktorých organizátorom je orgán vykonávajúci štátnu správu na úseku humánnej farmácie podľa Zákona č. 362/2011 Z.z. o liekoch a zdravotníckych pomôckach a o zmene a doplnení niektorých zákonov.
Regionálne lekárnické komory
Organizácia vzdelávacej aktivity iným subjektom ako Slovenskou lekárnickou komorou, kde je v propozíciách vzdelávacej aktivity uvedená regionálna lekárnická komora a ktorá nie je zahrnutá v rozpočte Slovenskej lekárnickej komory, podlieha úhrade nákladov v zmysle vyššie uvedeného.
5. Osobitné upozornenie
Slovenská lekárnická komora žiadosti usporiadateľa o zaradenie vzdelávacej aktivity do zoznamu podujatí zaradených do systému sústavného vzdelávania farmaceutov nevyhovie vždy, pokiaľ bude zrejmé, že sa jedná o odborno-vedecké podujatie, ktoré je zamerané na prezentáciu farmaceutického výrobku s účasťou výrobcov liekov.
6. Prideľovanie kreditov
Slovenská lekárnická komora prideľuje kredity v súlade s ustanoveniami Vyhlášky Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky č. 366/2005 Z.z. o kritériách a spôsobe hodnotenia sústavného vzdelávania zdravotníckych pracovníkov.
7. Osobitné ustanovenia o autodidaktickom teste /ďalej len „ADT“/
I.
Všeobecné ustanovenia
- ADT je plnohodnotný spôsob sústavného vzdelávania farmaceutov.
- Rozlišuje sa:
– samostatný ADT a
– doplnkový ADT
/samostatný a doplnkový ADT spolu len „ADT“/. - Samostatný ADT je ADT, ktorý nie je vytvorený ako doplnok k inej jednorazovej vzdelávacej aktivite sústavného vzdelávania farmaceutov a je zameraný monotematicky. Podmienkou pre zaradenie samostatného ADT do zoznamu podujatí zaradených do systému sústavného vzdelávania farmaceutov je predloženie edukačného materiálu vo formáte doc, .pdf, alebo .ppt v minimálnom rozsahu 3 strany pričom stranou sa rozumie normostrana s 1 800 znakmi bez medzier (resp. 20 slajdov) a v maximálnom rozsahu 10 strán (resp. 60 slajdov).
- Doplnkový ADT je ADT, ktorý je vytvorený ako doplnok k inej jednorazovej vzdelávacej aktivite sústavného vzdelávania farmaceutov. Splnenie podmienky podľa druhej vety písmena c) tohto bodu 8 pre zaradenie doplnkového ADT do zoznamu podujatí zaradených do systému sústavného vzdelávania farmaceutov sa nevyžaduje.
- Pre zaradenie ADT do zoznamu podujatí zaradených do systému sústavného vzdelávania farmaceutov sa vyžaduje splnenie všetkých podmienok v týchto pokynoch uvedených, ak ich splnenie samotná povaha ADT nevylučuje.
- Pre zaradenie ADT do zoznamu podujatí zaradených do systému sústavného vzdelávania farmaceutov sa vyžaduje ADT s minimálne 20 otázkami, pričom usporiadateľ musí definovať pre každý ADT 40 pôvodných otázok, s tým, že žiadna otázka sa nesmie opakovať. Ku každej otázke musí usporiadateľ definovať práve štyri možnosti, pričom žiadna možnosť sa nesmie opakovať. Pri každej možnosti usporiadateľ označí, či je alebo nie je pre riešiteľa správnou voľbou na danú otázku.
- ADT s rovnakým alebo obdobným obsahom ako ADT, ktorý bol zaradený do zoznamu podujatí zaradených do systému sústavného vzdelávania farmaceutov bude automaticky odmietnutý.
- Žiadosť usporiadateľa podľa bodu 1. týchto pokynov musí okrem všeobecných náležitostí obsahovať označenie, či ide o samostatný ADT alebo o doplnkový ADT; v prípade samostatného ADT upload edukačného materiálu v požadovanom rozsahu; upload plného znenia všetkých otázok a možností odpovedí s vyznačením, či je alebo nie je pre riešiteľa správnou voľbou na danú otázku a bezpodmienečný súhlas usporiadateľa s týmito pokynmi.
- Vypĺňanie ADT zaradeného do zoznamu podujatí zaradených do systému sústavného vzdelávania farmaceutov je možné aj prostredníctvom webovej stránky usporiadateľa s tým, že vypĺňanie ADT je podmienené zadaním nasledovných prístupových údajov farmaceuta ako riešiteľ ADT /ďalej len „riešiteľ“/ – Meno SLeK a Heslo SLeK prostredníctvom internetovej stránky www.slek.sk. Uvedené prístupové údaje sa nebudú zobrazovať usporiadateľovi ADT a budú slúžiť ako podklad pre priznanie kreditov farmaceutovi zo strany SLeK.
- Priznanie kreditov za vyplnenie a zaslanie ADT, ktorý nebol zaradený do zoznamu podujatí sústavného vzdelávania farmaceutov, ako aj spätné zaraďovanie ADT do zoznamu podujatí sústavného vzdelávania farmaceutov nie je možné.
- Pred začatím vypĺňania ADT a počas celej doby vypĺňania ADT musí mať riešiteľ ADT prístupné tieto pokyny ako aj edukačný text podľa písmena c) tohto bodu 7.
- Usporiadateľ ADT je povinný dodať export všetkých riešiteľov ADT s uvedením:
– meno a priezvisko riešiteľa,
– registračné číslo riešiteľa v registri zdravotníckych pracovníkov vykonávajúcich zdravotnícke povolanie farmaceut,
– adresu lekárne, prípadne iného pracoviska, na ktorom riešiteľ vykonáva zdravotnícke povolanie farmaceut,
– dátum a čas vyplnenia ADT riešiteľom,
– percentuálny výsledok ADT riešiteľa,
a to vo formáte .xls alebo .xml na adresu sekretariat@slek.sk. Riešiteľovi ADT sa získané kredity pripíšu na osobné konto v Registri zdravotníckych pracovníkov vykonávajúcich zdravotnícke povolanie farmaceut vždy najneskôr do 5 pracovných dní od doručenia úplného exportu zo strany usporiadateľa na adresu sekretariat@slek.sk. Tento konfirmačný systém bude funkčný do okamihu, kedy nebude nahradený automatizovaným systémom ohlasovania
riešiteľov cez WS.
II.
Vypĺňanie ADT
- Začatie vypĺňania ADT je vykonané na príkaz riešiteľa ADT, a to potvrdením voľby „Spustiť ADT“.
- Spustiť ADT je možné vždy iba v prípade potvrdenia „Súhlasu s podmienkami získavania kreditov SV prostredníctvom ADT“, ktoré sú predmetom týchto pokynov.
- Na riešenie ADT s 20 otázkami je vyhradený čas 40 minút plynúcich od okamihu spustenia ADT (s každou ďalšou otázkou sa čas predlžuje o ďalšie 2 minúty). Riešiteľovi ADT sa počas celej doby vypĺňania ADT zobrazuje odpočítavanie času. Po uplynutí vymedzeného času sa ADT uzatvára, t.j. riešiteľ ďalej nemá možnosť ADT vypĺňať a editovať. Po spustení ADT nie je možné urobiť pauzu (zastaviť odpočítavanie času). Toto platí aj v prípade technického zlyhania na úrovni riešiteľa (výpadok elektrickej energie, porucha na stanici, z ktorej sa riešiteľ prihlasuje a podobne).
- Pre každú otázku v rámci ADT budú definované práve 4 možnosti, pričom počet správnych možností nie je obmedzený (môže sa pohybovať v intervale všetky 4 správne až všetky 4 nesprávne). Pokiaľ v okamihu uzavretia ADT nie je pri niektorej z otázok vyznačená žiadna možnosť, v hodnotení sa pre každú možnosť počíta s negatívnou odpoveďou (nevyhovuje).
- Každá možnosť je posudzovaná (A/N) osobitne. Zároveň je každá možnosť osobitne klasifikovaná (správna voľba +1 bod, nesprávna voľba -1 bod). Pri vyhodnotení ADT je preto maximálny možný počet získaných bodov 80 (20 x 4 správne voľby).
- Každému prihlásenému riešiteľovi ADT sa zobrazí zo 40 definovaných otázok vždy 20 otázok realizovaných náhodným výberom. Poradie otázok, ako aj poradie možností ku každej otázke bude pre každého riešiteľa vždy randomizované.
- Pri vypĺňaní ADT sa zobrazuje vždy jedna otázka a k nej uvedené možnosti. Riešiteľ má možnosť sa medzi otázkami voľne posúvať obomi smermi počas celej doby vypĺňania ADT. Definitívne označenie možností sa uzatvára v okamihu uzavretia testu. Voľby odpovedí preto môže riešiteľ DT editovať počas celej doby vypĺňania ADT.
- Doba platnosti samostatného ADT je 20 pracovných dní odo dňa publikovania. Doba platnosti doplnkového ADT je 3 pracovné dni odo dňa publikovania.
- Každý riešiteľ ADT má možnosť vypĺňania ADT zopakovať s tým, že daný ADT mu bude opätovne dostupný až po uplynutí 3 pracovných dní od uzavretia prvý raz riešeného ADT. Opakovaním ADT tým istým riešiteľom stráca platnosť výsledok vyplneného ADT dosiahnutý predtým a to bez ohľadu na úspešnosť výsledkov oboch pokusov (za platný
výsledok sa vždy považuje posledný dosiahnutý výsledok daného ADT daným riešiteľom). - ADT je uzavretý v okamihu vypršania časovej lehoty určenej na realizáciu ADT, alebo potvrdením tlačidla „Ukončiť test“ v prípade, ak riešiteľ chce uzavrieť test ešte pred uplynutím vymedzeného času. V prípade predčasného ukončenia ADT sa vyžaduje vždy aj opakovaný súhlas riešiteľa ADT s ukončením testu, pričom pred druhým potvrdením musí byť
riešiteľ informovaný o tom, že po ukončení testu už nebude možné odpovede editovať. - Po ukončení ADT sa riešiteľovi ADT zobrazí percentuálny výsledok úspešnosti riešenia ADT. V prípade, ak riešiteľ dosiahol nižší počet bodov, ako je 0, zobrazí sa výsledok 0 %. Za včasné vyplnenie a zaslanie ADT sa priznajú pri 80% – 100% úspešnosti riešenia 2 kredity a pri 60% – 79,9% úspešnosti riešenia 1 kredit; pri 0%- 59,9% úspešnosti riešenia sa neprizná žiadny kredit. Zároveň je informácia o výsledku ADT odoslaná od usporiadateľa na emailovú adresu riešiteľa, emailovú adresu SLeK a emailovú adresu zadávateľa ADT. Informácia o výsledku riešenia ADT musí obsahovať vždy:
– meno a priezvisko riešiteľa,
– registračné číslo riešiteľa v registri zdravotníckych pracovníkov vykonávajúcich zdravotnícke povolanie farmaceut,
– adresu lekárne, prípadne iného pracoviska, na ktorom riešiteľ vykonáva zdravotnícke povolanie farmaceut,
– dátum a čas vyplnenia ADT riešiteľom,
– percentuálny výsledok ADT riešiteľa.
IV.
Záverečné ustanovenia
- Tieto pokyny pre usporiadateľov vzdelávacej aktivity sústavného vzdelávania zdravotníckych pracovníkov vykonávajúcich zdravotnícke povolanie farmaceut a podmienky na zaradenie vzdelávacej aktivity do zoznamu podujatí zaradených do systému sústavného vzdelávania farmaceutov nadobúdajú platnosť a účinnosť dňa 29.11.2013 a vzťahujú sa na žiadosti o zaradenie vzdelávacej aktivity do zoznamu podujatí zaradených do systému sústavného vzdelávania farmaceutov, predmetom ktorých je usporiadanie vzdelávacej aktivity po 31.12.2013.
- Dňom nadobudnutia platnosti a účinnosti týchto pokynov strácajú platnosť a účinnosť Pokyny pre usporiadateľov vzdelávacej aktivity sústavného vzdelávania zdravotníckych pracovníkov vykonávajúcich zdravotnícke povolanie farmaceut a podmienky na zaradenie vzdelávacej aktivity do zoznamu podujatí zaradených do systému sústavného vzdelávania zdravotníckych pracovníkov vykonávajúcich zdravotnícke povolanie farmaceut zo dňa 16.12.2011.
- Zmena časti II. bod 9. bola schválená Prezídiom SLeK dňa 12. 04.2014 a nadobúda účinnosť dňom 13.04.2014.
- Zmena v časti III. bod 3. bola schválená Prezídiom SLeK dňa 22. 11.2014 a nadobúda účinnosť dňom 22. 11.2014.
- Zmena v časti III. bod 4. bola schválená Prezídiom SLeK dňa 15. 12.2014 a nadobúda účinnosť dňom 15.12.2014.
- Zmena v časti III. bod 1 písm. a) bola schválená Prezídiom SLeK dňa 26. 02.2015 a nadobúda účinnosť dňom 01.03.2015.